Dopoledne s Karlem IV

Vytisknout

V letošním roce probíhají různé akce k 700. výročí narození Karla IV.

Číst dál: Dopoledne s Karlem IV

Výstava A. Muchy

Vytisknout

V úterý 28.6. si třídy 2SC a 2 ZA prohlédli výstavu plakátů Alfonse Muchy v chrudimském muzeu. Kromě plakátů zde studenti zhlédli i krátký životopisný film o Muchovi a jeho tvorbě a dozvěděli se spoustu zajímavostí.

Číst dál: Výstava A. Muchy

Soutěž v první pomoci

Vytisknout

Školní kolo Soutěže v první pomoci konaná dne 27. 6. 2016

Číst dál: Soutěž v první pomoci

Bříšť

Vytisknout

Naši studenti z  2. ročníků se zúčastnili společně s dalšími 33 soutěžícími družstvy ve dnech 22. - 23. 6. 2016  22. ročníku Mezinárodní soutěže první pomoci v Mladých Bříštích. V tvrdé konkurenci obsadili krásné 28. místo.

Číst dál: Bříšť

Polsko

Vytisknout

Od 11. 6. 2016 do 18. 6. 2016 absolvovaly čtyři studentky ze zdravotnické školy (dvě z oboru Zdravotnický asistent a dvě z oboru Sociální činnost) stáž v polském městě Olešnice.

P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg

Číst dál: Polsko

Setkání se současným uměním

Vytisknout

Studentky 1,ZA výuku estetiky ukončily 23.června návštěvou Východočeské galerie v Pardubicích, kde se seznámily s tvorbou významného českého sochaře a malíře Kurta Gebauera. Absolvovaly prohlídku jeho retrospektivní výstavy a absolvovaly výtvarný workshop, v němž se pokusily správně přiřadit názvy k sochám a obrazům, vytvořit po vzoru Kurta Gebauera Matici Zemi a napodobit jeho slavné Plavkyně. Malby, které děvčata velmi zdárně vytvořila, se stanou součástí výstavy.

Výlet na Sněžku

Vytisknout

Dne 6. 6. vystoupila třída 2 SC v rámci školního výletu na naši nejvyšší horu - Sněžku. Nádherné počasí umocnilo skvělou náladu, takže se výlet po všech stránkách vydařil.

Ja Czech - Job Shadowing

Vytisknout

Studentky SŠZS Chrudim aktivně spolupracují s agenturou JA Czech, kterou založil Tomáš Baťa. Jeho motem je: „Posláním organizace Junior Achievement je vzdělávat českou mládež tak, aby poznala hodnotu podnikání, porozuměla obchodu a ekonomii, rozvíjela etický postoj k vedení a byla dobře připravena na svět práce.“.

Tereza Pospíšilová byla dokonce vybrána z 540 účastníků jedné z aktivit agentury na Job Shadowing. Napsala k tomu:

Číst dál: Ja Czech - Job Shadowing

Sportovní kurz

Vytisknout

Sportovně zdravotnický kurz

Praktická ekonomika: Projektové dny Brno

Vytisknout

Dne 18. května 2016 se pět studentek z 1SC a dvě z 2SC zúčastnily soutěže v rámci projektového dne, pořádaného organizací JACzech, tentokrát v brněnském sídle globální společnosti at@t (https://www.att.com/).

P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg

Číst dál: Praktická ekonomika: Projektové dny Brno

Praktické maturity 4.ZA

Vytisknout

Malé ohlédnutí za maturitami

P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg

Vodácký školní výlet

Vytisknout

Dnes 20. 5. 2016 jsme zažily zatím asi nejlepší školní výlet. Sjížděly jsme divokou řeku Labe :-) Počasí bylo super a nálada také. Moc jsme si to všichni užily.

Motalinkování

Vytisknout

V rámci předmětu Sociální činnost - teorie se studentky 1. ročníku seznamovaly a mohly si na sobě i prakticky vyzkoušet některé obvazové techniky. Podívejte se, jak jim to šlo.

Soutěž mladých zdravotníků

Vytisknout

I přes nepřízeň počasí, které je stále spíše aprílové než májové, se 16. 5. 2016 zúčastnilo Soutěže mladých zdravotníků pořádané ČČK Chrudim 10 týmů žáků z I. a II. stupně základních škol. Naši žáci druhých ročníků doprovázeli soutěžící družstva po celou dobu akce, jejíž součástí byla prohlídka budovy naší školy a nácvik s použitím simulátoru stáří.

Kroužek První pomoci vedený ČČK Chrudim

Vytisknout

Takto vypadá spolupráce ČČK Chrudim a žáků druhých ročníků v rámci kroužku První pomoci při simulované dopravní nehodě. Zároveň se žáci mohli vžít do role dipečera záchranné služby tísňové linky.

7. ročník Sportovně - přírodovědného dne v Klášterních zahradách

Vytisknout

Sportovně - přírodovědný den v Klášterních zahradách Chrudim je akcí pro školy, školky i veřejnost, kterou pořádá Zelený dům Chrudim, z.s. . V letošním 7. ročníku se na jednotlivých stanovištích představili také žáci druhých ročníků naší školy se svým programem. Akce byla podpořena Městem Chrudim a byla součástí doprovodných programů ke Dni Země v roce 2016.

Joomla Business Templates by template joomla