Sportovní kurz

Vytisknout

V posledním červnovém týdnu se třetí ročníky vydaly na průkopnickou vodácko-sportovní akci směr Malá Skála. Užili jsme si sluníčka (až moc), Jizery (jen někteří, kteří se cvakli), koloběžek (mazec v tom vedru) i turistiky (proč jsou všechny vyhlídky až nahoře?). Vylodění proběhlo v plném počtu a hurá na prázdniny....

Soutěž první pomoci Bříště

Vytisknout

Ve dnech 19. – 20. června 2019 se naše škola zúčastnila mezinárodní soutěže v první pomoci, kterou pořádala, letos již po 25., jihlavská zdravotnická škola. Soutěže se zúčastnilo 29 soutěžních družstev ze zdravotnických škol z České a Slovenské republiky i po jednom družstvu z Německa a Rakouska. Soutěž se konala v krásném prostředí v obci Mladé Bříště. Týmy plnily úkoly na 10 stanovištích. Zde na ně čekaly zajímavé situace, např. pád z výšky, dopravní nehoda, úraz elektrickým proudem, tepenné krvácení, zástava srdce apod. Naši školu reprezentovala skupina 4 dívek z 2. ročníku – Anetka B., Kačka M., Týnka R. v čele s kapitánkou Denčou D. Studentky obsadily velmi pěkné 11. místo. Všichni máme velikou radost!
Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy všem našim šikovným studentkám.

Projektový den

Vytisknout

V pátek 21. 6. se uskutečnil projektový den třetích ročníků, který je závěrečným shrnutím měsíční souvislé praxe. Mimo prezentace kazuistik klientů z jednotlivých pracovišť jsem si poslechli také výstupy ze zahraniční stáže obou oborů v polské Olešnici, centra intervenční kardiologie FNHK a Centra Paraple.

Florbalový turnaj středních zdravotnických škol ve Svitavách

Vytisknout

V pátek 5. 4. 2019 se vybraní chlapci a děvčata zúčastnila již tradičního turnaje středních zdravotnických škol konaný ve Svitavách. Pro děvčata to byla již pátá návštěva krásné svitavské haly, ovšem pro chlapce to byla letos premiéra.

Číst dál: Florbalový turnaj středních zdravotnických škol ve Svitavách

Stáž v Polsku – Olešnice

Vytisknout

Žáci 3. ročníků se zúčastnili v rámci souvislé odborné praxe stáže v Polsku, v partnerském městě Olešnici. A to ve složení za 3. Z - Natálie Dvořáková, Vojtěch Langr a 3. S - Sára Šmídová a Simona Petráňová.

Číst dál: Stáž v Polsku – Olešnice

Exkurze Ležáky

Vytisknout

Třída 2Z na exkurzi v Ležákách

Školení první pomoci na ZŠ Prachovice

Vytisknout

V pátek 7.6.2019 předávaly žákyně druhého ročníku své zkušenosti v poskytování laické první pomoci žákům ZŠ Prachovice.

Den otevřených dveří v Chrudimské nemocnici

Vytisknout

V pátek 31. 5. 2019 proběhl Den otevřených dveří v Chrudimské nemocnici. Naši šikovní žáci se podíleli na přípravě edukativního programu pro školy a školky. Žáci si připravili několik stanovišť, kde si mohly děti vyzkoušet oblékání se k operaci, správné mytí rukou i s detekcí kvality umytí pomocí přístroje, péči o zoubky, obvazovou techniku, masáž srdce, zásady zdravého životního stylu, péči o miminko a poznávání lidských orgánů. Akce se vydařila. Děkujeme žákům za zodpovědný přístup a příkladnou reprezentaci.
Děkujeme Mgr. Michaele Moravcové (dentální hygienistce) za půjčení pomůcek k čištění zubů a děkujeme Chrudimské nemocnici za milý přístup a zajištění potřebného materiálu.

Maturity večerní studium

Vytisknout

Maturity večerní studium

Our awesome school trip to London. 25th-29th March 2019

Vytisknout

Day 1

11.01 PM After 10 hours sitting on our seats we doubt this trip was a good idea. Fortunately our black double-decker bus provides enough comfort and space. Hopefully the only WC will not be full too soon. But, all of us still alive. We can´t afford enough stops at gas stations because we need to catch an early-morn ferry. Let´s hope it´ll be fun tomorrow.

Číst dál: Our awesome school trip to London. 25th-29th March 2019

Regionální kolo psychologické olympiády

Vytisknout

V úterý 12.3.2019 se na VOŠ a SZŠ v Hradci Králové konal 14. ročník regionálního kola psychologické olympiády na téma "Síla okamžiku". Za východní Čechy se zúčastnily SZŠ a VOŠ z Trutnova, Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Svitav. Každá škkola zde měla dva zástupce.Porota si vyslechla pěkné a přínosné práce. Naši školu velice úspěšně reprezentovaly Kristýna Novotná z .3.Z a Marie Rabasová z .2.S, která obsadila krásné třetí místo.

Joomla Business Templates by template joomla