Sportovně-zdravotnický kurz

Vytisknout

Třetích ročníků. Horní Jelení 26.-29. 6. 2017

Prsa koule

Vytisknout

Dne 22. června se žáci a žákyně 1. ročníků zúčastnili edukačního programu Zdravé koule.

Číst dál: Prsa koule

Výlet do Zoo v Praze

Vytisknout

Dne 15.6.2017 naše třída 1.SC vyrazila na výlet do pražské Zoo. Sešli jsme se na nádraží v Chrudimi v 7:50 a společně se vydali vlakem do Prahy. Po příjezdu jsme se jeli metrem na autobusovou zastávku Nádraží Holešovice, odkud jsme jeli MHD až do Zoo. Po společném focení jsme měli rozchod po Zoo do 13:00 hodin. V Zoo jsme viděli spoustu zvířat, například ledního medvěda, plameňáky, gorily, tygra a další. Po srazu v Zoo jsme vyrazili na Václavské náměstí , odkud jsme šli zpět na Hlavní nádraží. Tady jsme čekali na vlak, který měl bohužel zpoždění. Nakonec jsme se dočkali a mohli jet zpět do Chrudimi.
Autoři: Janková, Dostálová, Křičenská 1.SC

Číst dál: Výlet do Zoo v Praze

Zahraniční stáž v polské Olešnici

Vytisknout

Ve dnech 2. až 9. 6. 2017 jsme se zúčastnily výběrové stáže v polské Olešnici. Celkem jsme byly čtyři a to dvě žákyně z oboru Zdravotnický asistent a dvě žákyně z oboru Sociální činnost.

Číst dál: Zahraniční stáž v polské Olešnici

Skupinové bubnování

Vytisknout

Ve čtvrtek 8. 6. 2017 absolvovaly studentky 2. SC zážitkovou hodinu věnovanou muzikoterapii – konkrétně skupinovému bubnování. Facilitátor Petr Šušor dokázal pomocí různých technik vytvořit z účastnic úžasně znějící a navzájem ladící hudební těleso. Přes počáteční ostych to bubenice z 2. SC nakonec pořádně rozjely a pořádně si bubínky užily. V období závěrečných testů, písemek a zkoušení to byl příjemný relax.

Rusalky prosí o hlasy

Vytisknout

Studentky 3.SC se při ESV zapojily do výtvarné soutěže Regionálního muzea na téma Vodníci a jiná vodní stvoření. Děvčata vytvořila postavičky rusalek, které budou od 15. června do 31.8. vystavena v muzeu, jehož návštěvníci dostanou ke vstupenkám hlasovací lístek a budou vybírat vítěze soutěže. Vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií se uskuteční 7.9. při vernisáži výstavy Rybářství a rybníkářství nejen na Chrudimsku. Navštivte muzeum a dejte našim vílám rusalkám hlas. Děkujeme.

Návštěva MUBASA

Vytisknout

Studentky 3.SC zakončily hodiny ESV návštěvou chrudimského Muzea barokních soch, kde absolvovaly komentovanou prohlídku expozice východočeského sochařství 18.století a v kinosále zhlédly projekci filmu Kamenný příběh, pojednávajícího o chrudimském morovém sloupu Proměnění Páně a o životě jeho tvůrců sochařů Jana Pavla Čechpauera a Ignáce Rohrbacha.

Living history

Vytisknout

Děvčata z 2.ZA u příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií 18. května absolvovala v Regionálním muzeu interaktivní program Living history – Kterak se váženým měšťanem Chrudimským státi, kdy se stala archeology, učni písařského a provaznického řemesla i středověkými hospodyněmi. Celý program byl ukončen ochutnávkou pokrmů připravených podle dobových receptů.

Den, kdy se mlčelo

Vytisknout

Děvčata z 2. SC absolvovala 1.června dějepisný zážitkový workshop Den, kdy se mlčelo, který v pardubickém Divadle Exil pořádala společnost Post Bellum.

Číst dál: Den, kdy se mlčelo

Předávání maturitních vysvědčení

Vytisknout

Naše úspěšné maturantky

Chrudim za udržitelný svět

Vytisknout

Ve středu 31. 5. 2017 se naše čtyři studentky 3. ročníku oboru Sociální činnost účastnily akce, kterou připravilo město Chrudim prostřednictvím projektu Zdravé město a MA 21. Cílem akce bylo přiblížit dětem z chrudimských škol, jaké problémy spojují česká města a obce a jejich obyvatele s jejich protějšky v rozvojových zemích. Naše žákyně tak na jednom z deseti stanovišť představily jeden z ,,Cílů udržitelného rozvoje“, který se týkal zdraví a kvalitního života. Tématem byly infekční nemoci, které se vyskytují jak u nás, tak v rozvojovém světě a tato problematika byla pojata z globálního pohledu, z pohledu ČR a z pohledu města Chrudim v řešení a naplnění tohoto cíle. Jsme rádi, že jsme se mohly jako partnerská organizace Zdravého města a MA 21 podílet na realizaci této akce a studentkám Kristýně Klecové, Veronice Hegenbartové, Petře Novotné a Aničce Pasekové patří velký dík za vzornou reprezentaci školy.

Maturity

Vytisknout

Jak se u nás maturovalo. Více fotografií na facebooku školy

Poslední zvonění

Vytisknout

Tak je tu čas kdy probíráš korálky dnů,posledních študáckých dnů.

Osvětim

Vytisknout

Existují místa na světě, která chce člověk poznat a navštívit, neboť jsou známá svou krásou a kouzlem krajiny. Existují ale i místa, kam jedete, abyste si připomněli hořkou minulost, ze které se chcete poučit, ze kterých přechází mráz po zádech, přesto že je krásný slunečný den. A právě takovéto emoce provázely naše studenty a učitelé toto pondělí, 10. 4. 2017, kdy prožili historicko-poznávací exkurzi - koncentrační tábor Osvětim - Březinka (Auschwitz - Birkenau).

Číst dál: Osvětim

Od košilky k rubáši

Vytisknout

Studentky 3.SC v rámci ESV navštívily 3.dubna chrudimské Regionální muzeum, kde absolvovaly komentovanou prohlídku výstavy Od košilky k rubáši aneb Narození a smrt v české lidové kultuře. Dozvěděly se plno informací o zvycích a tradicích, které byly spojeny s narozením dítěte, i o pohřebních rituálech a obřadech. Děvčata si též mohla vyzkoušet zavinování miminek do plen, povijanů a klasických i moderních zavinovaček.

Den psychologie

Vytisknout

Ve čtvrtek 16.03. 2017 proběhlo 12. kolo regionální soutěže Den psychologie na SŠZS v Ústí nad Orlicí. Téma pro letošní rok bylo „Když člověk potká člověka“. Soutěže se zúčastnily zdravotnické školy z východních Čech – z Trutnova, Hradce Králové, Pardubic, Ústí nad Orlicí, Svitav a Chrudimi. Naši školu velice pěkně reprezentovaly Karolína Wagnerová z 2.SC, která obsadila čtvrté místo a Michala Beranová, která se umístila pátá. Děvčata děkujeme

Joomla Business Templates by template joomla