Sportovně zdravotnický kurz

Vytisknout

Ke konci školního roku se konal sportovně zdravotnický kurz.

P1010058.jpg P1010058.jpg

1.ZA poznávala dílo A. Muchy

Vytisknout

Děvčata z 1.ZA absolvovala 24.6. v Regionálním muzeu v Chrudimi edukační program nazvaný Alfons Mucha: Umění plakátu. Nejprve shlédly prezentaci o historii plakátů a o secesi, poté absolvovaly výtvarnou etudu, v níž každá dostala za úkol dokreslit náhodně vybraný detail Muchova plakátu, a nakonec je v expozici čekala skupinová práce, jejímž cílem bylo seznámení s Muchovou tvorbou, jeho životem a hlavními znaky secesního umění. Samozřejmě nechyběla ani prohlídka stálých expozic a právě probíhajících výstav.

P1010058.jpg P1010058.jpg

Orel

Vytisknout

Studentky 3. SC se zapojily do výzvy Regionálního muzea v Chrudimi, které oslovilo veřejnost, aby se pokusila zmapovat výskyt orlů a jejich symbolů v přírodní i kulturní oblasti pro výstavu „Orel na svých perutích se vznese“. Děvčata při hodinách estetické výchovy ztvárnila orly ve znacích měst a obcí České republiky. Při práci se seznámila s heraldikou a zopakovala si místopis České republiky. Jejich práce si můžete prohlédnout v muzeu až do 28. září 2014.

P1010058.jpg P1010058.jpg

Soutěž první pomoci v mladé Bříšti

Vytisknout

Vybraná skupinka našich žáků se ve dnech 18. - 19. června zúčastnila 20. ročníku Soutěže první pomoci v Mladé Bříšti. Pro všechny soutěžící zde byly připraveny náročné úkoly, do kterých šli naši žáci s odvahou a statečností. Děkujeme za Vaši reprezentaci.! 

P1010058.jpg P1010058.jpg

Mateřská školka Topol

Vytisknout

S paní učitelkou Veronikou Lukešovou jsme se 30. 5. vypravili do naší odloučené partnerské MŠ do Topole. Dětem jsme povídali o tom, jak se zachovat, když se někomu stane úraz. Děti si vyzkoušely masáž srdíčka i umělé dýchání, obvazovaly jsme si ručičky, na obrázcích jsme si popisovali různé situace, do kterých se mohou dostat a co by se všechno mohlo stát. Dětem se také moc líbily samolepky, které jsme jim nalepovaly, takže vypadaly, že mají různá poranění. Moc se také zajímaly o to, jak jim tluče jejich srdíčko.
Všichni jsme si celé dopoledne moc užili.

Pohádkový park

Vytisknout

Dne 10. června jsme pozvali děti z našich partnerských mateřských školek (MŠ Strojařů a MŠ. Dr. Malíka) a maminky na mateřské dovolené s jejich dětmi do pohádkového parku. Děti obcházely 7 stanovišť, kde jim pohádkové postavičky dávaly nejrůznější úkoly. I počasí nám přálo, takže jsme si dopoledne všichni báječně užili. Všechny děti dostaly po absolvování celé trasy drobné sladkosti a na památku si odnesly diplomy a balonky.
Celá akce byla podpořena z Grantu Zdravého města Chrudim – děkujeme.

Mezinárodní spolupráce v Olešnici

Vytisknout

Naše stáž v partnerském městě Olešnice v Polsku probíhala ve dnech 22. 4. – 29. 4. 2014.

P1010058.jpg P1010058.jpg

Číst dál: Mezinárodní spolupráce v Olešnici

Den Chrudimské nemocnice

Vytisknout

V úterý 13. května se uskutečnil DEN CHRUDIMSKÉ NEMOCNICE. Nemocnice touto akcí pozvala širokou veřejnost především k prohlídce jednotlivých oddělení. Součástí nabízených služeb byla také určitá preventivní vyšetření, prostřednictvím kterých se návštěvníci mohli dozvědět více o svém zdravotním stavu. Významným partnerem této akce byla i Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim zastoupená žáky 3.ZA, kteří svou nezastupitelnou činností podpořili průběh celé akce.

Krajské kolo SOČ

Vytisknout

Ve středu 7. 5. se studentky z 3. ZA Anet Jenková a Gabča Šiklová zúčastnily KRAJSKÉHO KOLA STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI se svojí prací na téma CELIAKIE. V konkurenci gymnázií vybojovaly hezké 4. místo. Děkujeme za reprezentaci školy, jste šikovný holky :-).

P1010058.jpg P1010058.jpg

Majáles

Vytisknout

Na svátek Čarodějnic jsme se připojili k znovuobnovené tradici studentských majálesů. Sluníčko hřálo trochu moc, ale užili jsme si to...

soutěže Evropa ve škole - postup do celostátního kola

Vytisknout

Všechny 3  literární práce zaslané do krajského kola mezinárodní soutěže Evropa ve škole se probojovaly do celostátního finále. Krajského kola se v literární a výtvarné části zúčastnilo celkem 287 žáků ze 14 základních škol, 4 gymnázií, 3 základních uměleckých škol, 1 domu dětí a mládeže a 1 střední školy, což byla naše „zdrávka.“  Bára Vávrová získala 1. místo v kategorii Literáti IV., Markéta Pavlíčková se umístila na 2. místě ve stejné kategorii a Iveta Sodomková obsadila 2. místo v kategorii Literáti III. Výherkyně obdržely diplomy a dárkové poukázky na knihy dle vlastního výběru. Všechny 3 práce, v nichž děvčata popisují svůj vztah k hudbě, postoupily do celostátního finále, které se uskuteční koncem dubna v Praze.  Jménem školy děkuji děvčatům za  reprezentaci školy.

Jana Beranová

 

P1010058.jpg P1010058.jpg

Soutěž E. A. Poe´s Raven

Vytisknout

Dne 1. dubna probíhal v prostorách pardubické radnice na Perštýnském náměstí 11. ročník soutěže Edgar Allan Poe´s Raven a Raabe Ralph von Christian Morgenstern. "Havran" byl rozdělen do několika kategorií: sólová recitace (anglicky / německy), krátký dramatický výstup (anglicky / německy), sólový zpěv (anglicky / německy) a zpěv skupin (anglicky / německy); soutěžící byli rozděleni podle věku – do 15 let a nad 15 let.

Číst dál: Soutěž E. A. Poe´s Raven

Večer s matematikou

Vytisknout

Dne 20.března  v 15:30 jsme se my, maturantky z matematiky 4.SP, sešly v učebně č.11, kde nám paní učitelka Hrochová připravila velice překrásný a pestrý matematický program

Číst dál: Večer s matematikou

Festival filmů

Vytisknout

Festival dokumentárních filmů Jeden svět

Ve dnech 19. a 20. března se studenti 3.ZA, 2.ZA a 2.SC již tradičně zúčastnili festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá v Praze a ve 33 městech ČR společnost Člověk v tísni. Všechny 3 třídy viděly finský film Mý věci, jehož hlavní hrdina Petri vystěhoval všechny své věci z bytu do skladiště a celý rok se řídil pravidlem – jeden den, jedna věc ze skladiště zpět a zákaz nákupu čehokoli nového. K radikálnímu experimentu se Petri rozhodl, když zjistil, že hromadění předmětů ho nečiní šťastným. Jaké věci skutečně ke svému životu potřebujeme, abychom mohli chodit do práce nebo ven s přáteli? A bez čeho se můžeme obejít? Humorný snímek získal v roce 2013 diváckou cenu na festivalu DocPoint v Helsinkách. Po projekci následovala debata studentů s psychologem Mgr. Petrem Pražákem na téma, kterému se film věnoval. .

Chrudimský deník

Vytisknout

Děvčata ze 3.SC v pátek 21.března navštívila redakci Chrudimského deníku, aby se podívala, jak vznikají noviny a v čem spočívá práce redaktorů. Přímo z první ruky sledovala, jak vznikají novinové články, a dozvěděla se, jak novináři v dnešní době získavají informace a jaké články bývají nejčtěnější. Od paní šéfredaktorky dostala naše škola nabídku přispívat do nově připravovaného Studentského deníku. Návštěvu jsme zakončili společným foto s redaktore m Lukášem Vaníčkem, který nás do tajů novinařiny zasvěcoval.

Soutěž Evropa ve škole

Vytisknout

Na naší škole proběhlo školní kolo mezinárodniho literárního a výtvarného soutěžního projektu Evropa ve škole, který se letos v České republice koná již po třiadvacáté. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 studentek, které vytvořily 7 výtvarných děl a napsaly 5 literárních příspěvků na témata Věda a Hudba. Do krajského kola postoupily 3 výtvarné práce a 3 práce literární. Vyhodnocení krajského kola bude známo koncem dubna. Děkujeme všem za účast.

Joomla Business Templates by template joomla