EU peníze školám

Vytisknout

Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Název prioritní osy: Počáteční vzdělávání
Název oblasti podpory: 1.5 – Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách
Název projektu: Kvalita a inovace na SŠZS Chrudim
Registrační číslo: CZ.1.07/1.500/34.0345

OP VK je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Cílem OP VK je rozvoj vzdělanosti společnosti za účelem posílení konkurenceschopnosti ČR prostřednictvím modernizace systémů počátečního, terciárního a dalšího vzdělávání, jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení a zlepšení podmínek ve výzkumu a vývoji.
Globálním cílem prioritní osy je rozvoj a zkvalitňování počátečního vzdělávání s důrazem na zlepšení klíčových kompetencí absolventů garantujících uplatnitelnost na trhu práce a zvýšení motivace k dalšímu vzdělávání. Cílem oblasti podpory 1.5 OP VK je zvýšení kvality vzdělávání na středních školách.

Termín konání projektu Kvalita a inovace na SŠZS Chrudim: 1. 4. 2012 – 31. 3. 2014.
Výše dotace projektu závisí na počtu žáků. Pro naši školu byla stanovena částka 966 722,- Kč.
Cíle školy v rámci projektu:

  • Zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím digitálních učebních materiálů (DUM), které vytvoří jenotliví pedagogové školy
  • Inovace výuky prostřednictvím DUM
  • Zvýšení zájmu žáků o výuku všeobecně vzdělávacích i odborných předmětů prostřednictvím práce s informačními technologiemi a didaktickými pomůckami
  • Vytvářením sad DUM propojovat různé vzdělávací oblasti s oblastí ICT v 1. – 4. ročníku střední školy.

Na tvorbě DUM se podílí celkem 23 pedagogů. Celkový počet vytvořených a při výuce otestovaných materiálů bude 668 DUM
Škola bude dovybavena novou výpočetní technikou, 2 dataprojektory do zbývajících dvou tříd, 13 tablety a 13 notebooky, nemocničním informačním systémem, cvičným defibrilátorem a dalšími pomůckami pro výuku odborných i všeobecně vzdělávacích předmětů. Pro všechny nové počítače a notebooky bude zakoupeno nové programové vybavení (Windows 7 a MS Office 2010) Projekt nám umožní vytvořit podmínky podporující rozvoj individuálních schopností žáků. Z projektu zabezpečíme i lepší technické vybavení učeben, které žákům i pedagogům usnadní výuku.

Pro přístup ke studijním materiálům kontaktujte manažera projektu Ing. Vladimíra Vacka Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo ředitelku školy Mgr. Janu Ullrichovou Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Seznam vytvořených DUM naleznete Zde

Joomla Business Templates by template joomla